top of page

SILUETA – JSME HRDÍ - „NAŠI“ MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY RnR

V sobotu 8. června 2024 již počtvrté za sebou skvělí tanečníci JIŘÍ JAKUBEC a MARIE DVOŘÁKOVÁ zvítězili v hlavní „královské“ kategorii A (Main Class Free Style) a obhájil titul MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY v akrobatickém rock and rollu i pro rok 2024.

Jirka a Maruška jsou MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY RnR.

Taneční cesta tohoto rock and rollového páru je opravdu vzorem pro naše mladé začínající tanečníky. Radujeme se z toho, že přímo v SILUETĚ máme takové sportovní vzory akrobatického rock and rollu, které mohou současní mladí tanečníci vidět naživo předvádět jednu z nejobtížnějších akrobacií. V sobotu předvedli i zde na domácím šampionátu unikátní akrobacii - dvojné salto vpřed i dvojné salto vzad.

Jirka s Maruškou jsou zkušenými tanečníky, kteří působí na světové rokenrolové scéně. Pravidelně se účastní náročných soutěží WRRC (Mistrovství světa, Mistrovství Evropy, Světové poháry), kde měří své síly s nejlepšími páry z celého světa v této hlavní kategorii.

Na svém kontě mají:

Stříbrnou medailiFinále světového poháru/Final World CUP (tu získali zde v Praze, za podpory českého publika ve sportovní hale Královka)

Bronzovou medaili na Mistrovství světa/World Championship (titul druhých vícemistrů světa získali ve francouzském Lyonu)

Bronzovou medaili na Mistrovství Evropy/European Championship  (titul druhých vícemistrů Evropy získali ve švýcarském Neuchâtelu)

Českou republiku reprezentovali i na Světových hrách/World Games  v Birminghamu (USA). Zde vytancovali historicky nejlepší umístění pro český akrobatický rock and roll na Světových hrách – 4. finálové místo.

Po obhájení domácího mistrovského titulu pokračují ve své přípravě na letošní Mistrovství světa v hlavní kategorii Main Class Free Style (23. listopadu 2024, Praha/Prague). Mistrovství světa/World Championship bude vrcholem letošní sezóny v akrobatickém rock and rollu a SILUETA má tu čest být organizátorem této významné sportovní akce. Protože se Mistrovství světa opět odehraje zde v České republice, tak Jirka a Maruška budou mít opět ve sportovní hale na Královce významnou podporu všech českých diváků a hlavně celého našeho klubu TASK SILUETA PRAHA.

Celý Taneční a sportovní klub SILUETA PRAHA je opravdu hrdý, že má ve svých řadách tanečníky světové úrovně.


 


Šťastnou další rock and rollovou cestu, Jirko a Maruško ....

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page