top of page

SVĚTOVÝ POHÁR JUNIORŮ A LETENSKÝ POHÁR 2018

Podzimní sezónu vždy v říjnu startuje jedna z největších mezinárodních soutěží v Evropě, LETENSKÝ POHÁR.

V roce 2018 právě oddíl Silueta pořádal ve sportovní hale Královka již 15. ročník této soutěže.

Finančně soutěž podpořili hlavní město Praha a městská část Praha 7. Ceny vítězům přišla předat radní za Prahu 7 Ing. arch. Lenka Burgerová ,PhD. K partnerům soutěže patřilo i DDM Praha 7.

V sobotu 6. října 2018 bylo tedy na Letenském poháru k vidění

 Mistrovství Evropy kategorie dívčí formace junior Světový pohár kategorie Junioři Mezinárodní soutěž kategorie A Mezinárodní soutěž kategorie Žáci

Obrovská taneční show, skvělé výkony ve všech kategoriích i perfektní organizace, tato slova zaznívala při různých poděkováních od představitelů světové rock and roloové konfederace (WRRC) , od tanečníků, trenérů i významných hostů v závěru soutěže.

Silueta jako taneční a sportovní klub měla na této soutěži zastoupené své tanečníky ve všech kategoriích.

Dívčí formace junior zastupovala formace Fresh, která se čistě probojovala do semifinále a následně postoupila i do finálových bojů. Nakonec si vytančila na Mistrovství Evropy krásné 7. místo.

V kategorii A nastoupil taneční pár Vojtěch Koupil a Viktórie Mašková a získal pro Siluetu ve finále této soutěže 5. místo.

V kategorii Junioři měla Silueta dva své zástupce. Taneční pár Matěj Lukeš a Veronika Šemberová se ve velmi silné světové konkurenci umístili na 19. místě a taneční pár Martin Hátle a Veronika Poláková ihned za nimi na 20. místě.

V kategorii žáci nastoupil za Siluetu taneční pár Jan Schlögl a Zuzana Karbanová, protancovali se až do finále a získali po zásluze bronzovou medaili (obsadili nádherné 3. místo).

Organizace takto velké mezinárodní soutěže byla velmi náročná pro celý pořadatelský oddíl, díky pomoci všech členů Siluety, trenérů , rodičů i přátel tohoto oddílu se podařilo vše zvládnout a připravit opravdový svátek akrobatického rock and rollu právě v Praze

 


21 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page